G5 Masajı

G5 masaj aleti son yıllarda üretilmiş olan en etkili cihazlardan biridir. Bu cihaz özellikle kilo problemi yaşayan kadın ve erkeklerde bölgesel zayıflama ve selülit giderilmesinde etkili olmaktadır. G5 masaj aleti ile yapılan uygulamalar iyi sonuçlar verse de beraberinde uygulanan beslenme programları ile daha etkili ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Bizlerde Eskişehir fizik tedavi ve diyet kliniğimizde g5 masajı ile birlikte profesyonel diyetisyen desteğiyle birlikte g5 masajı uygulamaları yaparak etkili ve kalıcı sonuçlar elde etekteyiz. 

G5 Masajı Nedir

G5 masajı, kendi adıyla aynı olan G5 masaj aleti ile yapılmaktadır. Bu cihaz vücudumuza darbeli olarak hızlı ve ritmik vuruşlar yapmaktadır. Hızlı ve ritmik vuruşlar sonrasında vücudun selülitli bölgelerin iyileşmesini ve bölgesel yağlanmayı azaltıcı etkisi olmaktadır.  G5 masajı sadece bu olumlu etkileri ile sınırlı değildir. Vücudumuza birçok farklı faydası daha vardır. Ritmik vuruşlarla masaj etkisi olur ve kan dolaşımı hızlanır. Kan dolaşımı hızlanması ile ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar. 

G5 masajı insan vücudunun tamamına uygulanabilir fakat daha çok yağlanmanın ve selülitin yoğun olduğu kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde selülitle ve bölgesel yağlanmayı azaltmak amaçlı daha etkili olarak kullanılabiliyor. 

G5 Masajı ile Zayıflama

G5 masajı vücut için oldukça etkili bir masaj türüdür. Vücudun bazı bölgelerinde görülen selülit ve dirençli yağlanmaları ortadan kaldırmak amacıyla tercih edilen G5 masajı bu konuda etkili sonuçlar verir. Uygulanan yüksek titreşimli vuruşlar ile özellikle karın, kalça, basen gibi yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde yağlanmayı ve selüliti azaltır. Bu sebeple g5 masajı bölgesel zayıflamaya yardımcı olur. 

G5 Masajı Nasıl Uygulanır

Vücudun tamamına uygulanan g5 bölgesel incelme masajı özellikle bel, kalça, bacak ve kollarda tercih edilir. Tercih edilen bölgeler açıkta kalacak şekilde pozisyonlama yapılır. Pozisyonlama sonrası uygulanacak bölgelere yağ sürülür ve sonra uygulama başlar. Uygulama sonrası sürülen yağ temizlenir ve işlem bitirilir.  

G5 Masajı Faydaları

  1. Bölgesel zayıflamayı sağlar. 
  1. Selülit giderilmesini sağlar. 
  1. Kan dolaşımını hızlandırır ve yaşlanma çizgilerini azaltır. 
  1. Ödem giderilmesini sağlar. 
  1. Vücudun yağ yakmasını sağlar. 
  1. Yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasına yardımcı olur. 

G5 Masajı Yan Etkileri

G5 masajı son derece güvenli ve sağlıklı bir uygulamadır. Cerrahi bir işlem değildir ve vücuda herhangi bir invaziv işlem yapılmaz. Sadece G5 masajı sonrası vücutta sadece ciltte kızarmalar ve şiddetli uygulandıysa morarmalar gerçekleşebilir. Bunun dışında bir yan etkisi yoktur. 

G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz

G5 masajı hamile bireylerde, dolaşım bozukluğu olan kişilere, kanser hastalarına veya kanser hastalığını geçirmiş kişilere, açık yaralarda ve regl döneminde uygulanmaz. Bunlar dışında g5 masajı her bireye uygulanabilir. Çünkü cerrahi bir işlem gerektirmeyen güvenli bir uygulamadır. 

G5 Masajı Kaç Seans Uygulanır 

G5 masajı minimum 4-5 seans sonrası etkisini göstermeye başlar. Ortalama bir aylık uygulamadan sonra gözle görülür farklar ortaya çıkmaktadır. Bir aylık uygulama ortalama 8-10 seans olarak uygulanır. G5 masaı ile birlikte uygulanan beslenme programları ile sonuçlar daha iyi ve kalıcı olmaktadır. Kliniğimizde diyetisyen kontrolünde yaptığımız uygulamalar ile g5 masaj uygulamasının olumlu etkilerini arttırmaktayız. 

G5 Masaj Seansı Ne Kadar Sürer

G5 masaj aleti ile uygulanan g5 masajı seans süreleri değişmektedir. Genel olarak ise ortalama yarım saat sürmektedir.  

G5 Masajı Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz

G5 masajı sonrası kalıcı ve daha etkili sonuçlar elde etmek için kişiler yaşantılarına dikkat etmelidir. Bu dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri beslenmedir. Çünkü her birey aynı değildir. Bazı bireylerde hormonal bozukluklardan dolayı kilo vermesi zor olabilir. Bu sebeple kişiler g5 uygulamaları ile birlikte beslenmelerine dikkat etmelidir. Diyetisyen kontrolünde g5 masajı ile birlikte uygulanan beslenme programı sonrası etkili ve kalıcı sonuçlar elde edilecektir. 

Hangi Durumlarda G5 Masajı Tercih Edilmelidir

G5 masajı uygulaması bölgesel zayıflamada, ödem azaltılmasında, selülit tedavisinde, cilt sıkılaştırılmasında ve yağ yakımı amaçlı tercih edilmelidir.  

G5 Masaj Sonrası Kaç Cm İncelme Meydana Gelir

G5 masajı uygulaması ile oluşan etkiler kişiden kişiye değişmektedir. Ortalama bir aylık süreç sonrası 2 ile 10 cm arası incelme meydana gelmektedir. Diyetisyen ile desteklenen beslenme programları ile daha fazla incelme meydana gelmektedir. 

G5 Masaj Fiyatı 

G5 masajı fiyatları alınan seans sayılarına göre değişmektedir. Eskişehir de bulunan fizik tedavi ve diyet kliniğimizde g5 uygulaması hizmeti alabilirsiniz. Diyetisyen ve g5 masaj uygulaması hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. 

Yorum yapın

Şimdi Ara